پیام وزیر ورزش وجوانان به دومین جشنواره ملی تئاتر خیابانی “چتر زندگی”

بسم‌الله الرحمن الرحیم

رابطه هنر و جامعه را در راستای تحلیل مسائل اجتماعی نمی‌توان نادیده گرفت. در واقع هیچ هنری نیست که از تاثیرات اجتماعی بر کنار مانده باشد و در عوض هیچ هنری هم نیست که در جامعه موثر نبوده باشد.

اینجا دیگر هنر برای هنر و جامعه برای جامعه نیست بلکه هنر و جامعه با تعهد همراه می‌شوند و به این پرسش پاسخ می‌دهند که هنر و جامعه قرار است به کدام مسائل اجتماع پاسخ دهند.

جشنواره ملی نمایش خیابانی “چتر زندگی” از آن دست رویدادهایی است که بیانگر پیوند میان این دو حوزه بوده و توانسته با ورود به مسائل اجتماعی از پنجره هنر کارگشا باشد.

گردهمایی جوانان هنرمند از سراسر کشور جهت ارائه برترین آثار نمایش خیابانی در حوزه خانواده در شهر تاریخی یزد، فرصت مناسبی جهت بیشتر اندیشیدن به خانواده به ‌عنوان نقطه کانونی تشکیل جامعه و چاره‌اندیشی در راستای عبور از چالشهای پیش روی خانواده‌های امروز است. آثار هنرمندان حلقه اتصالی است میان آنان و اعضای دیگر جامعه و می‌تواند بعنوان یک نیروی اجتماعی با وزن عاطفی و ایدئولوژیکی، جوامع را در حفظ و انتقال داشته‌های مادی و معنوی خود به حرکت دراورد.

شهر تاریخی یزد، جلوه‌ای درخشان از سنتها و فرهنگ دیرپای ما پس از ثبت در فهرست میراث جهانی به عنوان نخستین شهر تاریخی ایران، بیش از پیش قابلیت پاسداری از فرهنگ اصیل ایرانی را داشته و از این رو میزبانی این شهر زیبا را برای این رویداد هنری باید به فال نیک گرفت و به همت دست‌اندرکاران این جشنواره درود فرستاد.

امیدوارم این جشنواره و رویدادهای مشابه آن موجب تفکری عمیق‌تر در مسائل اجتماعی گشته و در گردهمایی بخشهای مختلف جامعه خصوصا موسسات و سازمان‌های مردم‌نهاد حول خیر جمعی و آرمان سعادت این جامعه مار را یاری نموده و با بکارگیری جوانان در تمامی عرصه‌ها، آینده‌ای بهتر برای کشور و جامعه‌مان رقم بزنیم.

مسعود سلطانی فر

وزیر ورزش و جوانان جمهوری اسلامی ایران

۴ آذر ۱۳۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

download free uapkmod,action game apk mod, android apps apk mod